Te-ai gândit să-ţi decorezi ferestrele cu fulgi de nea, realizaţi cu un spray de zăpadă?
Nimic mai simplu! În general, în comerţ exită pachete speciale, care includ flaconul şi câteva şabloane. Ups… însă după primii doi fulgi, şablonul de hârtie s-a înmuiat şi nu mai poate fi folosit.
Am două sfaturi pentru tine. Ambele presupun să găseşti o folie de plastic. Ori iei de la librărie o coală de acetofan, ori o reciclezi de la o cutie de jucării. Mai toate cutiile mari au partea din faţă din plastic transparent.
Prima variantă, în cazul în care ai deja un şablon: îl redesenezi pe acetofan, şi cu ajutorul unei rigle şi a unei lame sau cutter decupezi şablonul.
A doua variantă, ai cumpărat doar sprayul. Şi ai nevoie de un şablon. Îţi propun două modele, dacă ai suficient acetofan, le poţi pregăti pe amândouă. La fel ca mai sus, an nevoie de o riglă, o lamă sau un cutter.
Spor la treabă!
Alte modele de fulgi:

































Va rog as vrea si eu sabloanele pentru fulgii de zapada. Multumesc pentru idei
daca dati click pe fulgi, obtineti varianta marita.
buna ziua,as dori si eu sablonul pentru zan aiarna si decoratiuni,multumesc anticipat
Sunt superbe va rog puteti sa-mi trimiteti zana iarna si decoratiuni de iarna. Va multumesc!
va rog sa-mi trimiteti si mie sabloanele pt. toate cele 4 zane -anotimpuri
va multumesc
Este superb si decorul de iarna cu zana,
Felicitari !
As dori si eu sablonul si daca mai aveti si alte sabloane cu decoratiuni de iarna, va rog frumos sa mi le trimiteti
Multumesc
Zana o veti primi pe mail. Pentru toate celelalte modele de pe blog, aveti link pentru model in articolul dedicat.
as dori sa primesc si eu sablonurile cu zana toamnei ….Va multumesc anticipat
As dori si eu daca se poate sablonul cu zana iarna. Multumesc !
sunteti extraordinari! va rog din suflet trimiteti-mi si mie cele 4 zane.
Buna ziua! As dori si eu zana iarna si chiar si alte sabloane daca mai aveti. Orice, e super tot ce faceti!!!
va voi trimite zanele pe mail. pentru restul materialelor intrati in paginile ce le sunt dedicate si gasiti acolo link pentru modele.
Am ramas blocata pe acest blog
Initial cautam un sablon pentru trifoi si am dat peste acest blog! Doamne, ce minunatii am gasit aici! Suuuper! Noi de vreo 3 ani martisoarele pentru colegele de clasa ale baietelului meu le confectionam noi, acasa. Asa cum ne pricepem:)
Felicitari din suflet pentru tot!
Daca cumva aveti timp….am dori si noi sablonu pentru zana!
Ma bucur ca v-a placut, va astept sa reveniti
Ma bucur ca mereu veniti cu idei noi, si admir creativitatea dumneavoastra! De aceea as dori si eu sablonul pentru zana iarna, am realizat si lucrarea cu zana toamna, am trimis chiar si fotografii:) numai bune
Multumesc! Incerc si eu, cat se poate…
Banuiesc ca zana din panoul de pe colidor isi asteapta demult surioara… o trimit imediat
Va rog frumos, trimiteti-mi si mie sablonul pt Zana Iarna. Va multumesc anticipat!
Sarbatori fericite tuturor!
Va felicit pentru realizarile dvs. si va urez sarbatori fericite!
Va rog trimiteti-mi si mie sabloanele pentru iarna (zana, fulgi etc), pentru a lucra cu fiul meu, Luca.
Va multumesc! La fel si fiul meu!
Multumesc pentru urari.
In afara de zana iarna, pe care o primiti pe mail, celelalte modele au link in articolul in care ati citit despre ele.
super decoratiuni.As vrea si eu sablonul cu zana iarna va rog. Multumsc
Va felicit pentru realizarile dvs. si va urez sarbatori fericite.
Va rog trimiteti-mi si mie sabloanele pentru iarna (zana, fulgi etc), pentru a lucra cu fiul meu, Luca.
Va multumesc!
Daca ma puteti ajuta si pe mine cu un sablon pentru zana de iarna, v as fi foarte recunoscatoare.
Multumesc si felicitari pentru toata treaba facuta !
Sarbatori fericite!
am primit sablonul cu zana iarna ,va multumesc mult !
saptamana viitoare decoram fereastra !
toate cele bune !
spor la lucru!
As dori si eu sablonul pentru Zana Iarna. Multumesc!
doresc si eu sablonul cu zana iarna.va multumesc mult.
Buna ziua,
As vrea si eu sablonul cu zana iarna. va multumesc din suflet si va doresc inspiratie.
Tamara Ulmean
este superb si decorul de iarna cu zana,
Felicitari !
As dori sieu sablonul si daca mai aveti si alte sabloane cu decoratiuni de iarna, va rog frumos sa mi le trimiteti
Multumesc
multumesc,
va trimit imediat zana. pentru alte sabloane, puteti intra pe pagina atelierului de creatie, gasiti acolo sugestiile, si pe pagina fiecaruia, modelele.
urm?resc cu interes si placere tot ce apare pe acest site si acasa fac imreuna cu baiatul meu atelier de creatie, ducem si la gradi si de aceea am marea rugaminte de a-mi trimite pe zana iarna. zana toamna au facut-o la gradi, a iesit foarte frumos, acum astept cu nerabdare si pe aceasta zana sa putem completa magia iernii. Va multumesc!
Doresc si eu sablonul de la Zana Iarna -decoratiuni de fereastra si toate sabloanele de iarna. Imi plac foarte mult sunt educatoare la Ciocarlia de Sus
va trimit imediat pe mail zana iarna.
pentru celelalte sabloane, va rog sa folositi pagina Atelierului de creatie, acolo sunt materialele de anul trecut, si de saptamana viitoare apar si altele mai “proaspete”.
se pot salva de pe pagina dedicata fiecaruia.